fbpx
איך לעצב את הגבות בבית ולא להינזף על ידי מעצבי הגבות שלנו

איך לעצב את הגבות בבית ולא להינזף על ידי מעצבי הגבות שלנו

מכירות את זה כשהגבן או הגבנית נוזפים בנו על זה שנגענו בגבות וכל ההסברים על כך שאנחנו לא יכולות ללכת עם גבה אחת לא עוזרים?  איך לעצב SOS את הגבות כדי לא להינזף שוב, ומה הטרנדים החמים שכדאי להכיר? לורן שיין עם כל הפרטים

הכתבה בשיתוף מעצב הגבות דוד ביטון שינקין 36, תל אביב

לפי משפיעניות האופנה המובילות, איפור וטיפוח גבות מגיע באותה נשימה עם עיצוב השיער או הגוף. לא בכדי מוצרי הגבות הם אחת מקטגוריות המוצרים הצומחות ביותר בתעשיית היופי. ויקטוריה בקהאם סיפרה לא פעם בראיונות עד כמה היא מסורה לעיצוב וטיפוח שיער הגבות שלה, למעשה היא נאמנה לגבנית שלה ורק לה נותנת לגעת בגבות שלה ואף חשפה זאת בסרטון יוטיוב. נדיר שתמצאו סלבריטאית שלא צמודה לאומן/ית גבות ג׳יג׳י ובלה חדיד למשל כמו גם רוזי הנטינגטון וויטלי לא יעלו על השטיח האדום בלי בילוי ארוך במחיצתו של אומן הגבות Patrick Ta האיש שמאחורי מראה האיפור של סדרת לקוחות A-list הוליוודיות. גם לסלבריטאיות ארצנו יש אמן גבות צמוד האמון על מראה הגבות, כזה הוא דוד ביטון המטפל באושיות תל אביביות ביניהן פיי ג׳קיטה זוכת ׳המרוץ למיליון׳. ״אני גבן מהיום שגיליתי שיש לי גבה אחת״ מספר ביטון ״עיצבתי לכול מי שנקרה בדרכי, ועוסק בכך באופן מקצועי מזה חמש שנים. כל לקוחה היא מפורסמת בעיניי״.

אם גם בך הגבנ/ית נזפו קלות כשנגעת בגבות בתקופת הסגר שבעקבות משבר הקורונה, לפחות תתנחמי בכך שטרנד הגבות העבות שולט היום, אז איכשהו, בכל זאת, הצלחנו לעבור את זה בשלום. בשביל שכל זה לא יקרה שנית, ביררנו איך בכל זאת אפשר לעצב את הגבות SOS גם מבלי להרוס להן את הצורה המושלמת שטיפחנו, ולקבל כמה טיפים על עיצוב וטרנדים מדויד.

מה אפשר לעשות במקרה שאין ברירה וצריך לעצב SOS  את גבות בבית?

ההמלצה של דוד היא להימנע כמה שיותר מלגעת בצורה של הגבה עצמה, לנקות מסביב, בין הגבות אבל פחות להעניק צורה לגבה.

הטרנד היום הוא גבות עבות אבל האם זה באמת מתאים לכולן?

זה נכון שהטרנד היום הוא גבות עבות ואפילו פראיות, קווים מאוד טבעיים, והדגש הוא על ניקיון הגבה, בצורה מקצועית כמובן. אבל כמו כל טרנד גם הטרנד הזה לא מתאים לכולן וצריך באמת לעשות את האדפטציה למבנה הפנים, לצורך העניין למבנה פנים בעל מצח קטן וקו שיער נמוך גבות עבות לא יתאימו כי החיבור יהיה עמוס מידי.

טיפ למריטה בבית: מתחי את הגבה עם האצבע כלפי הצד ומרטי רק את הקוצים שנחשפים בקווים שמעל הגבה ובקו שמתחת

מעצב הגבות דוד ביטון עם פיי ג׳קיטה
מסקרה לגבות

קיימים מגוון מוצרים לגבות, עיפרון, צללית גבות, מסקרה לגבות, מה הכי מומלץ? מה היתרונות והחסרונות בכל אחד מהמוצרים?

עיפרון– מומלץ לשימוש לאירוע ובאיפור מקצועי, פחות מומלץ ליום יום. העיפרון בדרך כלל עשוי משעוות ששימוש ממושך ביחד עם תנועות ציור חזקות עלולים לתלוש את שיערות הגבה בטווח הארוך.

מסקרה לגבות– יכולה לשמש כפתרון יום יומי לסירוק קליל של הגבות יחד עם מלאי עדין של צבע או סגירה של עפרון גבות לאירוע שדורש עמידות. החיסרון הוא שההסרה דורשת התעסקות ואינה קלילה.

המסקרה המומלצת היא מסקרת שמן קיק לגבות, שמן הקיק ידוע בסגולותיו וביכולת לחזק את שורש השערה, הוא מחלחל פנימה, לאט לאט מעורר שורשים שקצת נרדמו, ומעבה את השערה הקיימת.

צללית גבות– ממלאת את הגבה בקלות, נותנת מראה טבעי ורענן בהנחה נכונה, ונוחה להסרה. חשוב לבחור את הגוון הנכון אחרת תצרי את הלוק הלא נכון, וצריך קצת תרגול כדאי להבין איך עושים את זה נכון ולא יוצרים מראה עמוס ונוקשה. התייעצי עם הגבן/ית שלך איפה בדיוק צריך למלא על מנת לקבל את הצורה המושלמת לגבה שלך.

צללית גבות APRIL
עיפרון לגבות YSL
עיפרון גבות APRIL

מה עם הטרנד החדש והחם, סבון הגבות? מה המטרה שלו ואיך משתמשים?

סבון גבות הוא בעצם הגרסה המודרנית של המסקרה השקופה לגבות, לעומת המסקרה השקופה לגבות הסבון לא מתקשה ומשאיר תחושה של גבה לא נעימה שאחרי שעות גם מקבלת מראה מתפורר. סבון הגבות עשוי מגליצרין עדין שלא פוגע בשיער. המראה שמתקבל טבעי, פראי ומסורק, מוצר שתומך בטרנד של הגבות היום, עובד מעולה ועמיד לאורך שעות באותו מראה.

סבון גבות ׳עדה לזורגן׳