fbpx
החיים בסרט: המטפחות עושות קאמבק והן שיקיות מתמיד
החיים בסרט: המטפחות עושות קאמבק והן שיקיות מתמיד
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest

כשבית האופנה DIOR מכתיב, כל בלוגרית וחובבת אופנה מתייצבת ומאמצת. בנדנות, מטפחות, סרטים מגומי או מלייקרה, עבים או דקים, בשחור-לבן ובצבעים. כך הפכו מטפחות וסרטי שיער למאסט של הקיץ, תשאלו אפילו את עדן בן-זקן, שי מיקה ורומי פרנקל

בתמונה למעלה: מאינסטגרם babba

אחורה בזמן

שאנל, קלואה, מיו מיו, אין בית אופנה שלא הציג השנה אינטרפרטציה למטפחות שיער במסגרת הקולקציה שלו. בית האפנה דיור מוביל את הטרנד, בשבוע האופנה האחרון בצרפת הציג עשרות לוקים מתוך קולקציית סתיו חורף 2020 שהמוטיב המרכזי בהם הוא בנדנות וסרטי שיער שהחזירו אותנו אחורה בזמן. 

לזקוף ראש

התצוגה של DIOR הביעה השנה עוצמה נשית, ושילבה אמירות שונות גם שבאו לידי ביטוי גם התפאורה ובעיצוב, אך וגם בעיצובי הקולקציה עצמה בה שלטה אווירה של סיאטל באמצע שנות התשעים, רק להקות רוק כבד היו חסרות על המסלול בכדי להשלים את הסצנה. השנה הקדיש בית האופנה את הקולקציה להעצמה נשית, הומאז׳ למגמות הקוראות לנשים לזקוף ראש, ומתכתבות עם אג׳נדת ME TOO ומסקנות מפרשות מדוברות שהפכו לסמל המאבק, בראשן פרשת הארווי וויינשטיין. הבנדנה שאכן מזוהה עם הוייב המרדני והיצרי, היא גם סמל לרוך ולנשיות מלאה, השילוב בין השניים הוא שמייצר שפה נשית עוצמתית. הפאשניסטות ובלוגריות האופנה שפקדו את התצוגה אימצו את הלוק והעניקו השראה לשלל מובילות דעה נוספות ברשת שאימצו אף הן את המטפחת על שלל צורות הקשירה שלה.

טרנד-על

סרטי השיער הטרנדיים שאנחנו רואות על בלוגריות האופנה ברשת, הם כבר ממש לא פריט המזוהה עם סטייל של עקרות-בית נואשות או עם מיזעים לחדר כושר, אם לשפוט לפי אופנת הרחוב סרט-השיער הפך לטרנד-על מוביל. תמצאו אותם בצורת פס לייקרה עבה או דק, בנדנה מקופלת או מלופפת שעוטפת את הראש, או מטפחת ראש קצרה או ארוכה הקשורה לקוקו. 

מזוהה עם אייקונות אופנה

הפריט שזכור לנו בעיקר משנות ה 60׳ וה 80׳ בין אם קשורים לשיער, או לפרק היד. סרט-שיער הוא גם אחד מהפריטים המזוהים עם אייקונות אופנה כמו קארי בראדשו מ״סקס והעיר הגדולה״ שהתקשטה במגוון מטפחות ראש, בשנות ה 50-60׳ סרטי שיער נחשבו אלמנט קלאסי ומעודן, ועיטרו בין היתר את ראשן של גרייס קלי, ושל ג׳קי קנדי, טוויגי, אייקונת הסיקסטיז אף היא נהגה לעטר את ראשה במטפחות עבות בסגנון היפי-שיק, אך אולי יותר מכל זכורה אודרי הפבורן וסרט הראש הקלאסי בלבן ושחור שנהגה לקשור בקו שבין הפוני לשאר השער.

לגלגל או לקפל

כיום סרטי-שיער, מטפחות, ובנדנות הן פריט המזוהה עם ״רטרו-שיק״ היפסטרי, מתוחכם, העונה בדיוק על ההגדרה: פריט קטן שמשדרג הופעה. תמצאו אותם בכל הרשתות והחנויות, וגם מוכנים לשימוש בצורת קשת קשיחה עטופת בד או כגומיות בד שמדמות קשירת מטפחת או פפיון שאפשר פשוט להשתמש כגומיית שיער לכל דבר. מטפחות משי קלאסיות אפשר לגלגל או לקפל לעובי הרצוי, לקשור, ולהשאיר את הקצוות הנותרים מתנפנפים ללוק עדכני ולא מתאמץ.

גם הפאשניסטות והסלבריטאיות המקומיות אימצו את הטרנד, בין אלו השהצטיינו במיוחד בקשירה: רומי פרנקל, נועה בני, ספיר אביסרור, ושי מיקה