fbpx
ממייגן מרקל ועד גל גדות לאיזה טיפול פנים זקוקות הסלבריטאיות?
ממייגן מרקל ועד גל גדות לאיזה טיפול פנים זקוקות הסלבריטאיות?
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest

אחרי תקופה ארוכה בבית בזמן משבר הקורונה אנחנו סופסוף חוזרות לשגרה, זה בדיוק הזמן להעניק לעצמנו בוסט של טיפול וטיפוח, ובשעה טובה לבקר אצל הקוסמטיקאית. ביקשנו מגלית כהן, קוסמטיקאית מומחית לשיקום העור, להעניק לנו מספר טיפים לטיפול במגוון סוגי עור.

מתחת לשכבות האיפור לא הכול נוצץ

כשסלבריטאיות רבות ביניהן מייגן מרקל, ריהאנה, גל גדות, ובר רפאלי, מפרסמות תמונות ללא מייקאפ או ללא פוטושופ ברשתות החברתיות, אנחנו יודעות בוודאות שאנחנו לא לבד. פרסום תמונות טבעיות הוא מגמה בקרב סלבריטאיות רבות שמבקשות לתת הצצה אותנטית לחייהן, הצצה המלמדת שמתחת לשכבות האיפור לא הכול נוצץ, ושגם הכוכבות בעלות עור הפנים הכי זוהר בתמונות, חייבות להשקיע לטפח ולטפל בו במקצועיות. ביקשנו מגלית כהן, קוסמטיקאית מומחית לשיקום העור, מספר המלצות לטיפול במגוון סוגי עור.

 

בודקת מה יביא לתוצאה המקסימלית ואז מתאימה את השילוב הנכון ברגע האמת: גלית כהן, קוסמטיקאית מומחית לשיקום העור (צילום: Q Elite BEAUTY)

 

לא מאמינה בתוכנית קבועה למטופלת

״מאז גיל 14 נמשכתי לעולם היופי והטיפוח והזיקה אליו הלכה והעמיקה, כיום אני מקדישה את כל זמני ומרצי לנושא העור ותפקודו על מנת ליישם את זה בטיפולים בקליניקה״ מספרת לנו גלית כהן, קוסמטיקאית מומחית לשיקום העור. הקליניקה שלה ממוקמת ברעננה באווירה מרגיעה ופסטורלית, ובה היא מציעה מגוון רחב של טיפולים בתחום הקוסמטיקה והאסתטיקה, ומעניקה ללקוחות פתרונות מקצועיים ואיכותיים בדגש על טיפול מקצועי, מסור ונעים. בקליניקה מציעה גלית טיפולים באקנה, טיפולים לחידוש והצערת העור, טיפולים לקמטוטים ומיצוק, טיפול בפיגמנטציה, ופילינג במגוון שיטות, כל מטופל מקבל תכנית טיפולים אישית לשיפור ושימור פני העור. גלית מטפלת באופן אישי בכל הלקוחות משלב האבחון, דרך ההחלטה על הטיפול המתאים והטיפול עצמו וכלה במעקב ובתחזוקה. על ידי שילוב טכנולוגיות מתקדמות בעולם גלית מעריכה מראש אילו תכשירים מתאימים לשילוב בטיפול עצמו. מיומנות גבוהה ויכולת אבחנה מדויקת מעניקה את הפתרון למראה מושלם. ״אני לא מאמינה בתוכנית קבועה למטופלת״ מסבירה גלית על המוטו שלה ״אני מתאימה את הטיפול לפי מה שנדרש ברגע שהמטופלת מגיעה לקליניקה. עור יכול להשתנות מהיום למחר, לכן כשלקוחה שואלת אותי מה יהיה הטיפול הבא אני עונה לה שאני לא יודעת, בפעם הראשונה שמטופלת נכנסת אליי אני ישר בודקת מה יביא לתוצאה המקסימלית ואז מתאימה את השילוב הנכון ברגע האמת״.

טיפול בפיגמנטציה הורמונלית

נשים רבות סובלות מפיגמנטציה הורמונלית לאחר לידה, תמונה נטולת איפור שהעלתה גל גדות למשל לחשבון האינסטגרם שלה מלמדת עד כמה התופעה שכיחה. הטיפול בתופעה נחלק לשניים: מניעת הופעת כתמים על ידי הגנה מהשמש ושימוש בחומרים שמאטים את ייצור המלנין, ומצד שני, טיפול שמפרק את הפיגמנט שכבר קיים. טיפול בטכנולוגיה שאינה מתאימה עלול לגרום להחמרה במצב, ולכן חשוב מאוד שהמטפל יידע ויבין את מהות הבעיה ומהו הטיפול האידיאלי עבורה. את התכשירים לטיפול בפיגמנטציה אפשר לחלק לשתי קבוצות, חומרים מקלפים וחומרים שמאזנים את ייצור הפיגמנט, שתי הקבוצות פועלות בשני עומקים שונים של העור. 

טיפול באקנה או שומנים תת עוריים

אחת התופעות הנפוצות עקב ריבוי שימוש באיפור היא הופעת פצעי אקנה או שומנים תת עוריים, רבות סובלות מהתופעה, עור הפנים של כוכבת הפופ ריהאנה כפי שנראה במספר תמונות הוא דוגמה טובה. הפצעונים נוטים להופיע עקב חסימת נקבוביות. כדי למזער את הופעת הפצעונים, יש לנקות טוב טוב את העור, במיוחד בערב. סבון או מים מיסלריים המתאימים לעור מעורב עד שמן יסירו ביעילות את הלכלוך, יאפשרו לנקבוביות לנשום, והסיכוי לחסימה יקטן. ויסות הפרשת השומן: כדי להפחית את ההפרשות השומניות עצמן, כדאי לבחור תכשירי טיפוח המכילים רכיבים מאזנים. לדוגמה: חומצה סליצילית יעילה להמסת שמנוניות שהצטברה על פני העור ובתוך הנקבוביות, היא תטהר את העור, תאזן את הפרשת הסבום ותעניק לעור מראה מאט יותר. חומצה אזלאית משפיעה על צמצום ייצור השמנוניות ומעודדת את התחדשות העור. חומצה אלפא ליפואית: מפעילה מחדש אנזים שמעכל את הקולגן שניזוק, ובכך מעודד ייצור קולגן חדש, התורם למראה מוצק ולטשטוש הנקבוביות. 

טיפול בכתמי עור

העור של מייגן מרקל נראה בכל תמונה קורן ויפה, ניכר כי היא מקפידה לשתות הרבה מים, ולכן העור שלה מאוד חיוני, אולם מתחת לאיפור מסתתרים להם כתמי עור, כתמים הנובעים ככל הנראה מחשיפה לשמש. יש חשיבות רבה להגנה קפדנית מפני השמש בקיץ באמצעות שימוש במסנני קרינה חוסמי UVA ו- UVB, חבישת כובע רחב שוליים, והימנעות ככל הניתן מחשיפה לשמש. בנוסף היתי מציעה לטפל בבית בתכשירים מבהירים שיכילו חומצה לקטית, חומצה קוז’ית, חומצה פיטית המעכבת את ייצור המלנין ונגזרות של ויטמין A, וויטמין C. בשוק הקוסמטיקה ישנם תכשירים מעכבי מלנין המותרים לשימוש בכל ימות השנה גם במצבי הריון לכן חשוב בימי הקיץ להשתמש בתכשיר בוקר וערב

מניעת היווצרות כתמי עור

לכולנו יש מלנין- פיגמנט עור בגופינו, המלנין מתגבש לגושים קטנים שמתכהים כשהם נחשפים לאור השמש ויוצר נמשים, כמו מקבץ הנמשים החינניים המעטרים את פניה של השחקנית חן אמסלם בתמונות בית נטולות איפור ומקסימות שהיא מעלה לרשת. חשיפה לשמש מעודדת את יצירת הנמשים ומכהה אותם, לכן חשוב לשמור על העור באמצעות שימוש יומיומי בקרם הגנה וכן חבישת כובעים. לטיפול יומיומי הייתי מתאימה לה תכשיר מדכא מלנין אשר מפחית מידית של יצור מלנין ומניעה של היווצרות כתמים. 

טיפול בעור פנים רגיש ועדין

גם בר רפאלי מפרסמת בקביעות תמונות טבעיות לחלוטין ברשת בהן ניתן להבחין כי עור הפנים שלה רגיש ועדין. ישנן אינסוף סיבות שיכולות לגרות את העור, החל מרכיבים ספציפיים, סטרס, ועד שינויי מזג אוויר. עבור מי שסובלת מעור רגיש, יש לוודא שימוש בתכשירים שהותאמו לעור רגיש. עור רגיש הוא לעתים תולדה של פגם בשכבת המגן החיצונית של העור, הידועה כשכבת המחסום השומנית  האפידרמלית, המאפשרת לגורמים מעוררי גירוי, מיקרואורגניזמים וגורמים אלרגנים לחדור לעור ולגרום לתגובות מנוגדות. מאחר שפגיעה במחסום העור היא אחד מגורמי המפתח לרגישות יתר של העור, הטיפול בעור הרגיש חייב להתבסס על תכשירים בעלי חומציות (PH) נייטרלית, שלא תפר את האיזון של שכבת המגן של העור. רמת החומציות הנייטרלית של העור הינה 5.5, תכשירים בעלי רמת חומציות זו יאזנו את העור ולא ייבשו או יגרו אותו. במקרים של עור רגיש ומגורה, מומלץ במיוחד להשתמש בתכשירים מתאימים, שימנעו גירוי ויעזרו לשקם את העור. כיום קיימים תכשירים ייעודיים, שפותחו במיוחד לצורך שיקום העור ולטיפול בעור רגיש, מגורה ופגוע. תכשירים אלו פועלים לשיקום טבעי של העור על ידי המרצת תהליך הריפוי הטבעי של תאי עור פגועים וזירוז התחדשות התאים, ומסייעים להפחית כאב, אדמומיות, דלקת ונפיחות בעור. הרכיבים המשמשים לרוב בתכשירים ייעודיים ומתקדמים לעור רגיש כוללים ויטמינים נוגדי חמצון המגנים על העור, כגון C ,A ו E, תמציות צמחים כגון אכיניציאה, אלוורה, קמומיל, חוחובה, קלנדולה, תה ירוק, גינקו בילובה, וג’ינג’ר. רכיבים אלו מרגיעים את העור הרגיש, מחזקים את מנגנון החיסון הטבעי שלו ומסייעים לשקם את מחסום העור. בנוסף, יש להימנע משימוש במים חמים על הפנים וחשיפה לשמש.